Plameňákovy postřehy minulého týdne

27. června 2007 v 16:39 | plameňák |  Plameňákov
Tady je několik zajímavých "maličkostí", kterých jsem si všimla minulý týden…
Čtěte více v celém článku.

K19 a radary v ČR
Nejprve si dovolím napsat poněkud vážnější odstavec. V sobotu 23. června na ČT 1 nebo na ČT 2, nevím již přesně, jsem shlédla zajímavý film o sovětské ponorce K19 a studené válce. Film dokonale navodil vypjatou atmosféru na ponorce s vadným atomovým reaktorem a ještě vadnější situaci studené války z pohledu jedince.
Každého diváka, také rozhodně zasáhly srdceryvné scény, kterak mladí a nadějní námořníci sovětského svazu jdou v pouze protichemických pláštěnkách do silně radioaktivitou zamořené místnosti opravit reaktor. Dobrý herecký výkon podal i Harrison Ford, který zde ztvárnil lehce šíleného kapitána K19.
Po tomto filmu, který hodně nahrává do karet rakouským protijaderným aktivistům, jsem si přečetla článek o radarové základně od René Bartošky, který nyní žije již sedm let v USA s výmluvným názvem - Co nám politici "zapomněli" říct? No a mně nezbývá než konstatovat: "Hodně." V článku mě hlavně zaujal odstavec o tom, že radarová základna v ČR musí být absolutně nezávislá na české energetické síti, protože si prostě Američané nemohou dovolit, aby kdejaký český vtipálek s dost ostrými nůžkami přestřihl jejich kabel. A tak je poměrně jisté, že naši ochránci míru a svobody budou mít nějaký ten malý reaktorek, třeba z vysloužilé ponorky, právě na své základně. Což je pro čtenáře článku, kteří zároveň shlédli K19, dost silné kafe.
Kulínský v reklamě
Ha, moje oblíbené téma - reklama!
V televizi se objevila reklama na nový rodinný vůz. (pro upřesnění: v reklamě má vůz krásnou modrou barvu a název jeho značky začíná na F, ale fiat to není a pro hloupější: v názvu vozu je C a Max.) Reklama působí celkově mile a za hlavní úkol si dala vás přesvědčit, že ve voze je bezpečno a útulno jako kojenci u vlastního otce. A otec v této reklamě je právě to co zaujalo, neboť vzorný otec v této reklamě je celý Bohumil Kulínský! Pěkné kudrnaté vlásky takový ten úsměv:,,Ne holčičko nic, ti neudělám…" No zkrátka celý Bohumil.
Aby také Bohumil zdůraznil svou otcovskou lásku v reklamě, tančí téměř celou dobu trvání reklamy, jako "baleťák", s kojencem na hrudi. No zkrátka výše zmíněná společnost na F, umí natočit pohodovou reklamu na rodinné štěstí!
Objev dalšího "skvělého" Barbie blogu
Za prvé chci upřesnit, že autorka tohoto blogu se vůbec netají tím, že je barbie a dokonce to vydává jako svou "přednost" a za druhé radushin blog (viz. článek zubra - Jak píše barbie?) je vedle tohoto nového Barbie blogu naprosto neškodný a až dětsky nevinný.
Po přečtení pár článků z blogu Barbie budete značně rozpolceni. "Je ta holka tak blbá nebo tak chytrá a vypočítavá?" no každopádně to je pořádně rozmazlený a vytahují se fracek. Neustále vám připomíná, jak je strááášně bohatá a jak je nad věcí a jak je in. Velmi zajímavé je i její oslovení čtenářů - Hi bitches!, které je podle Barbie neskonale cool Vzhledem k tomu, že například tvrdí, že jí její 15 letý přítel kupuje Gucciho, její články nepůsobí ani moc věrohodně´, jak jeden reagující čtenář píše, takové obrázky může stáhnout z Googlu každý druhý. Ale jestli to je pravdivé, tak proč se s tím tak vytahuje??? Ostatně jako vejtaha působí blog celý. Jediné co považuji na autorce tohoto blogu za pozitivní, je její obrovské sebevědomí a to, že se nenechá nikým a ničím vyvézt z míry. Čímž neuvěřitelně dopaluje své kritiky, kteří jí pak častují značně přisprostlými komentáři. Svůj názor si však udělejte sami…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 filosofo filosofo | 27. června 2007 v 19:52 | Reagovat

heh, tak proradar nebo antiradar a ten kulinskej je hustej???:))))))))))))))

2 SHITTER! SHITTER! | 27. června 2007 v 20:42 | Reagovat

Holly Truth! http://www.youtube.com/watch?v=XUrvbhjNB-g

3 Kristina Kristina | E-mail | Web | 7. července 2007 v 14:26 | Reagovat

Jaj to je teda drsne ten barbie blog... Myslím, že až moc reálné v dnešní době, ale upřímně, měla bych litovat těch 10 minut, kdy jsem si četla 3 její články, ale... Nečekaně... Vůbec toho nelituju! Bylo to dobře vysmátejch 10 minut nad ubohostí takovejch "slečen"! až najdete další, dajte vědět! :-D

4 Kristina Kristina | E-mail | Web | 11. července 2007 v 14:47 | Reagovat

Hele našla jsem další "úžasný, skvělý a neprosto nenapodobitelný" blog jedný dívčiny, zkuste tam kuknout (a nezačít se smát jen co na vás najede nadpis... :-D)

Tady je: http://klarinka-cervik.sblog.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama