Září 2007

Není slovo jako slovo

21. září 2007 v 19:02 | zubr |  Schrei!
Cha! Stal se ze mne nový český buditel. Nehodlám sice falšovat Rukopis Královédvorský, ale co se týče destrukčního potenciálu, jsem daleko vepředu a začínám zrychlovat. Bohužel pro národ, můj slovníček rozhodně nejní uspořádaný ani tématicky, ani abecedně, ani jakkoliv jinak. Takže dost planých řečí, rajčata si šetřte na někoho jinýho. Třeba na koncert Ewy Farné, která (jak jsem dneska zjistila) má jako většina teenagerů problémy s pletí. Hlavu vzhůru, nejsme v tom sami! I hvězdy popu mají akné!!! P.S.: Slovníček najdete v celém článku..

Jičín - město hororů

13. září 2007 v 19:24 | zubr |  Schrei!
Tak v našem krásném městě probíhá festival Jičín - město pohádky (zkuste hádat, kde bydlím!). Po náměstí projde za hodinu tisíckrát více lidí než jindy za týden. A dneska odpoledne dorazil vlak přivážející 650 Pražáků... Jakožto uvědomělý občan jsem se přihlásila ku dobrovolné pomoci (pravda je trochu někde jinde - když pomáháte, nemusíte chodit do školy... cha!) v cukrářské dílně. Sice nechápu, proč se to jmenuje dílna, když tam nikdo nic nedělá, ale to je fuk. Moje práce spočívala dnes v tomto: začínáme ráno v půl deváté. Někteří jedinci, kteří si nepamatují přesný čas nástupu (například já) už ale od osmi umývají nádobí. Pak jsem si zahrála roli děvečky pro všechno - podej, přines, skoč, nastříhej, nalámej, umej... Ve dvanáct se naše nadřízené rozhodly odebrat se na oběd. "Děvčata, my si skočíme na oběd, pohlídáte to tady chvilku?" A bylo hůř. V cukrářské dílně se pečou sušenky (děti si je můžou vykrájet) a dělá marcipánové těsto, želé a karamel na ochutnání. Ach, ten idealismus! Během půl hodiny nám skupinka čtyř aktivních chlapečků vykrájela všechno těsto. Dobře, není těsto. Vedle je želé a karamel. Po další půl hodině došlo želé. Ještě stále máme ten karamel! Karamel zatuhl. Dáme ho rozehřát! Karamel je teď tak rozehřátý, že se s ním nedá nic dělat. Ok, chvíli počkáme. Snad nás rozvášněný dav nezlynčuje... Naštěstí dorazila nová várka želé a karamelu. Následuje spousta dialogů typu: "Chceš želé nebo karamel?" "Vobojí!" nebo taky "Můžu dostat ještě?" "Nemůžeš, máme toho málo." "Ale já chci eště, mně to chutná". Štěstí, že nás odveleli na pomoc s nákupem. Projíždět Jičínem v odpolední dopravní špičce (z jednoho konce na druhý za pouhou půlhodinu!) mi přišlo jako procházka rájem...

Co skrývá sešit fyziky - desatero pro růžovky

10. září 2007 v 20:58 | žubžíček |  Nou-hau
Jaké poklady se ukrývají ve školních sešitech! Člověk nemá co dělat, píše poezii či prózu, po roce sešit otevře a vypadne na něj skvost, byť trochu umaštěný od svačiny... Tohle jsem našla na poslední stránce sešitu fyziky z loňského roku ;)

Vykopávka podruhé - kat. ZPĚVAČKA

3. září 2007 v 18:36 | zubří |  Vykopávka
Tak, děcká, (sorry za to oslovení, stále jsem poněkud pod vlivem reklamy na orbitky - takové to domácí žvýkání, šak víme!) prázdniny jsou v hajzlu, začal nám nový školní rok, podzimní prázdniny daleko, předaleko...(v zemi horké jako plotna žije sultán Solimán. Koukám že kromě reklamy jsem ovlivněná i Lotrandem a Zubejdou. Na druhou stranu lepší reklama a pohádky, než být permanentně pod vlivem alkoholu. Občas mi to ale zas vůbec nevadí...) Dneska kecám a kecám, a hlavní myšlenky se stejně nedoberu, tak ji radši vyhlásím, než zmizí v nenávratnu. Začalo nám září, takže zase můžete hlasovat v anketě Vykopávka 2007, tentokrát v kategorii Zpěvačka. Hlasování v kategorii Zpěvák je stále otevřené, anketu i něco málo o soutěži najdete v dřívějším článku Vykopávka 2007. Pro pitomce: možnost hlasování v obou kategoriích se objeví po kliknutí na "Celý článek", respektive na titulek (byly tady ňáký stupidní dotazy...samozřejmě nic proti tazatelům!). Jinak školou povinným přeju úspěšný nový školní rok, pracující lid má smůlu, těm nic nepopřeju, protože ty maj pracovat pořád a nic jim nezačíná.