Jak kdo jezdí

10. února 2008 v 13:15 | zubr |  Nou-hau
Letošní zima se opravdu vydařila. Obilí zlátne... Ach ten Cimrman! Geniálně předpověděl globální oteplování už před 100 lety. Kdo má ovšem tu smůlu/štěstí (nehodící se škrtněte), jede si i s drahou rodinou o jarňákách na hory, kde přece jenom trochu toho sněhu ještě je. Ponechme stranou zážitky a omrzliny z běžek a pojďme se podívat na prkno. Na základě dlouhého osobního pozorování jak svrchu z lanovky, tak zdola z prkna vznikla tento seznam, rozdělující snowboardisty na sjezdovce do 10 skupin. Zde jsou:

1)PRKNISTA SKUPINKÁŘ - Na hory jezdí zásadně pouze s partou svých dvaceti až třiceti nejbližších kamarádů. Kamarádi nahoře vysednou z lanovky a 10 minut úspěšně blokujívšechny možnosti výstupu z vleku pod průhlednou záminkou, že "si zapínám vázání, ne, vole?". Skupina se následně vztyčí a odsviští dolů v těsném houfu, čímž dokonale ochromí veškerý provoz na sjezdovce. Dole všichni naskákají na vlek a jedou celou diverzantskou akci zopakovat.
2)PRKNISTA NEPŘÍTEL SKLUZNICE - Jezdí zásadně po té straně sjezdovky, která se nezasněžuje, tzn. po ledě, kamení, hlíně, mechu, rozkvetlých sněženkách a trapném zbytku sněhu. To celé jen tak, "aby byla sranda, vole".
3)PRKNISTA SEBEVRAH - Nahoře zapne vázání a JEDE. Na překážky nebere ohled; děti, stromy ani sloupy lanovky ho přece nezastaví. Řítí se svahem jako neřízená střela a dole tajně lituje, že se mu nic nestalo. Celé jeho počínání je motivováno heslem "žij tak, jako by byl dnešní den ten poslední, ne, vole", proto ho vždy trochu zaskočí, že stále ještě žije. Nasedne tedy na vlek a jde to zkusit znovu.
4)PRKNISTA NAMACHROVANEC - U vleku se tváří jako mistr světa a trousí řeči typu "ty vole, takovej trapnej svážek, to je pro prcky". Nahoře, při pohledu dolů (když se mu tedy podaří vyjet vlek) začíná blednout a má sucho v ústech. Nicméně nezaváhá, párkrát si poskočí a odvážně to krosí směrem údolí. Po pěti metrech se zastaví o nejbližší strom/trs trávy/sloup/dítě a je odvezen Horskou službou.
5)PRKNISTA TULEŇ - Každých 20 metrů zastaví a plácne sebou na sníh ("mě bolej nohy, ne, vole"), kde se deset minut sluní, případně kouří a svačí. Tuleni mají sklon lehat si zejména pod terénní vlny a vůbec tam, kdy na ně není zeshora vidět. Nezřídka tedy končí stejně jako prknista namachrovanec.
6)PRKNISTA SKOKAN - "Skáču všude, skáču rád a je mi úplně šumák, kam a na koho dopadnu, vole". Dopoledne tráví budováním skokánku a odpoledne od něj odhání rozjívené haranty. Těší se, jak si večer zakáče, ale když dorazí, zjistí, že skokánek mu rolby srovnala se zemí. Proto si nasraně poskakuje aspoň ve frontě u vleku.
7)PRKNISTA ZOUFALEC - S odhodlaným výrazem nastoupí dole na vlek. Po pěti pokusech je tedy nahoře a naprosto netuší, jak se dostat zpátky do úrodné a teplé nížiny. Při pohledu na oblohu se mu točí hlava. Rozhodne se tedy pro cestu "od lesa k lesu, a snad mě do tý doby někdo srazí, abych nemusel dolů na tomhle" a sjezdovku traverzuje, čímž úspěšně kosí ostatní účastníky provozu včetně vlekaře. V polovině svahu to vzdává, prkno zahazuje do lesa a sejde pěšky dolů, kde končí u stánku s pivem.
8)PRKNISTA STYLISTA - Z 99% ženského pohlaví. Děvče má perfektně sladěný outfit a všechno se třpytí novotou. Na zádech má zpravidla nápis BOARDER QUEEN, na obličeji se pak nachází pěticentimetrová vrstva make-upu a očních stínů. Čepici nenosí, mohla by si přece pocuchat účes! Styl jízdy pak patří do kategorie prknař zoufalec, všechny pády komentuje "jejkííí. mě to uklouzlo!". LOL
9)PRKNISTA ROLBAŘ - Druhé vývojové stádium zoufalce. Rolbař se na začátku sjezdovky postaví čelem do údolí a roluje to dolů. V polovině kopce před sebou hrne menší lavinu. O tu se vzápětí zarazí, přepadne dopředu, lavina ho zavalí a už dá pokoj.
10)PRKNISTA NĚMEC - Nevyleze z lanovky. Když už to jede kolem dokola potřetí, vlekaři se ho zželí a vysvětlí mu, jak z toho ďábelského stroje vylézt. Němec pak v chatě vypráví, jaké zažil úžasné dobrodružství, "doch, mein Schatz, es war so gefährlich..."
Určitě jsem spoustu skupin vynechala, těchto deset mě ale na sjezdovce zaujalo nejvíce. Tleskám těm, kteří to umí, a fandím těm, co se to teprve učí. Let´s board!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sisi1996 sisi1996 | Web | 10. února 2008 v 13:21 | Reagovat

Ahojky.Přihlaš se pls na mém blogu třeba do bleskajdy,SONB,SONK,SONS....Budu moc ráda.Tak zatím papa

2 zubr zubr | Web | 11. února 2008 v 15:59 | Reagovat

hmm...díky ale myslím že této úžasné nabídky nevyužijem;)

3 Želwice Želwice | E-mail | Web | 12. února 2008 v 19:12 | Reagovat

Ahoj!

Teda, děvčata, to jste se zase vyhouply, to vám povim... Nestačím koukat, jak pěkně vám to povídá. To rozřazení je naprosto perfektní, úplně mě to dostalo. Jsem sice naprostý nelyžař a nesnowboardista ("Ať žijí sáňky, boby, běžky, sněžnice a mačky!!!!"), ale stačilo mi, že jsem chodila fandit mojí lyžující kamarádce a tak jsem byla nucená ukukovat i vedlejší lyžaře. Takže s váma maximálně souhlasím! Hlavně Němec a Tuleň to je prostě perfektní... :-) Jen tak dál, fandím vaší tvorbě všema deseti! Zlatá kritika... Zdraví Želwice

4 zubr zubr | Web | 13. února 2008 v 16:21 | Reagovat

óóó děkujem;)

5 iva.hu iva.hu | 7. března 2008 v 10:45 | Reagovat

nejezdím a jezdit nebudu....ale nasmála jsem se :)

6 Tygřík Tygřík | E-mail | Web | 20. září 2008 v 22:02 | Reagovat

Nacházím se v kategorii tuleň, zoufalec a rolbař. Kategorii Němec jsem už zdárně překonala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama