Listopad 2008

Zahraj si na Herlocka Sholmese

30. listopadu 2008 v 19:08 | zubr |  Schrei!
"Gól!" zařval Gustav a odpálil míček na druhou stranu hřiště. Gustav zakličkoval a rychlým bekhendem vrátil míček zpět na Gustavovu polovinu. Gustav zaklel. Vrhl se k zemi, ale míček byl rychlejší. Rozbil Gustavovi brýle, pocuchal mu trvalou a způsobil, že jedno z dosud nevyvinutých Gustavových traumat trochu povyrostlo. Gustav si vzpomněl, že zapomněl doma vypnout sporák. To ho natolik rozčílilo, že snědl síť a posléze i své trenýrky. Chtěl pokračovat i tílkem, ale to bylo tolik propocené, že to radši vzdal a demonstrativně padl mrtev k zemi. Z Gustavových úst vylezli čtyři mravenci, vztyčili na jeho nose kanadskou vlajku, zapěli Kaťušu a odkráčeli na spartakiádu spojenou s koncertem Davida Michala.

Kam se ale podělo Gustavovo levé ucho?

Tak hádejte, hadači. Rozluštění se dozvíte pozítří...

Hlavně tvrdě a metalově;)

27. listopadu 2008 v 15:29 | zubr |  Vidět a zemřít
Veškerá má tvůrčí invence se už zase omezuje na prosté stisknutí Ctrl+C, Ctrl+V a následné vložení videa, ale uznejte, že tohle je skvost. Bůhví, co si doma pouští ten strašně drsnej gothik, co měl v jednom oku červenou čočku a v pražském metru po mě vrhal výhružný pohledy. (Jsem zlý. Jsem strašně zlý. Jsem kruťák. Mít možnost, přibiju tě tady někde poblíž na obrácený kříž a budu nad tebou blackmetalově chroptět. Jo, a abych nezapomněl, celý se to musí stihnout do devíti večer, máma by se jinak naštvala a další dva tejdny by mě nepustila na žádnou satanistickou seanci. Tak se mě boj. BUBUBU!)


Burning Hell (and Heaven?)

19. listopadu 2008 v 18:59 | zubr |  Vidět a zemřít
Pozor pozor! Na vědomost ctěnému obecenstvu se dává, že decibely, riffy a growlingem znavený zubr zavadil o "alternativní kanadský rock". Bingo!
Momentálně se nacházím ve fázi hodnotící. To znamená, že se nemůžu rozhodnout, jestli je toto hudební uskupení naprosto geniální, nebo příšernej shit. A o čem že je to řeč?
Mathias Korn and The Burning Hell, odkaz tady.
K vaší smůle musíte umět anglicky:P
A jestli anglicky i aspoň trochu rozumíte...


Éééj uchňééém! aneb Tvrdě smrďýž

11. listopadu 2008 v 20:43 | zubříček |  všední žvásty
Drazí (skoro se mi chtělo napsat pozůstalí, ale máte smůlu, nebožka pořád ještě trochu žije),
protože jsem se z nejmenovaného zdroje dozvěděla, že "blog je přece jako takovej jako tóó...nóó, jako ten deníček na netu, žejo?", rozhodla jsem se, že se přizpůsobím módním trendům, půjdu s dobou, budu in, nebo out, budu skin, nebudu skaut (jej, pardon, to poslední mělo bejt asi obráceně), a budu se na blogu věnovat i životu osobnímu.
Uff. Pokud jste to zvládli až sem, gratuluji, ale neusínat na vavřínech. Dalekáť cesta má, marné je volání! Co jsem to...ach tak. Nemám čas na každodenní záznamy, tak prostě udělám takovej jako (bože, už zase to slovo) tejdenní přehled. V praxi to znamená, že se jednou za měsíc dočtete, co jsem se dozvěděla nového a jaké úžasné trapasy se mi povedlo zažít. Ne, nebojte, opravdu vás nehodlám oblažovat informacemi o aktuálním počtu mých ctitelů (zcela upřímně - je to 18 a stále stoupá, a vůbec si nevymejšlím, že ano).
Tož tedy poznatky z týdnů dávno i nedávno minulých:
  • Kdo se chce pomstít ČEZu, odpojí v zářivce kompenzační kondenzátor. (Poznatek z hodiny fyziky. Proč, to se mě neptejte, ale zní to hezky, ne?)
  • Stárneme všichni, ale jaktože stárne i Eda ze Šakalích let? Proč? PROČ?
  • Napadl mě boží vtip - a můj vlastní - ale úspěšně jsem ho zapomněla. Možná příště.
  • Josef II. měl dvě manželky. Druhá byla ošklivá. První byla sice hezká, ale psala vášnivé milostné dopisy Josefově sestře. No nenaštvalo by vás to?
  • Trocha statistiky: za předpokladu, že 2000 žen představuje pro Chucka Norrise lehké čtvrteční odpoledne a že Chuck tráví svůj drahocenný čas pouze s exempláři mezi 20 a 30 lety, došly mu zásoby ženskejch ve 14 letech. Nějaké řešení? Změnit orientaci.
  • A. S. Puškin byl "nožkofil". Posuďte sami:
Diana krásu ňader, Flóra
nabízí zrakům sličnou tvář,
v mých očích ale Terpsichora
má kolem nožky svatozář.

Tolik jsem toužil cítit na rtu
tep krve v ohbí něžných nártů.
  • A filosofická otázka na závěr: Dá se srážka Titaniku s ledovcem klasifikovat jako dopravní nehoda?
P.S.: Pokud jste nepochopili nadpis, nic si z toho nedělejte. Já ho taky nepobrala.

We need some vodka...

7. listopadu 2008 v 13:54 | zubr |  Vidět a zemřít
Další video. A jestli někomu z vás občasných i stálých čtenářů přijde, že nic víc než video vynalézt neumím, tak vám to teda přijde správně. Aspoň prozatím. Vypadá to, že tenhle víkend mi zbyde čas i na něco jinýho než na učení, takže - čistě teoreticky! - možná i něco přibude.
Také bych touto cestou chtěla pozdravit své drahé rodiče, kteří neobezřetně přiznali, že si tady občas sem tam něco přečtou. Ahóóój!
(A já se pak divím, že věděj, co jsem dostala ze slohu...)
Jo a k videu: interpret - Sonata Arctica. Normálně neposlouchám, ale tento song mě opravdu uchvátil. Ideální píseň k táborovému ohni či na maturitní ples. Text je jednoduchá a po několika opakováních ho pochopí i váš učitel angličtiny: Vodka, we need some vodka a tak dále. Naprosto přesně to vyjadřuje můj současný feeling...eh, pocity.