Květen 2009

Když se zadaří...

28. května 2009 v 20:17 | zubr |  všední žvásty
Dnešní návštěva maturit (naštěstí pouze ze zvědavosti, potit se budu až za rok) mě utvrdila v několika věcech:
1) pokud nejste naprostej dement a umíte krátit a dosazovat, tak z matiky odmaturujete
2) pokud nejste naprostej dement a vezmete si s sebou pravítko a kružítko a zvládnete narýsovat zadání, odmaturujete i z deskriptivy
3) pokud jste naprostej dement a maturujete z biologie, máte poměrně velkou šanci, že vyletíte (dva lidi, u kterejch vím, z čeho rupli, úspěšně rupli z bižule)
No a nyní závěrem k hlavnímu se doberem: jdem sice dement, ale ne sebevrah, pročež maturuju z matiky a deskriptivy (poslední dva roky si stejně o bižuli čtu Agathu Christie, tak co) a již se celkem těším.
Taky jsem zjistila, že když si šest dlouhých let budujete pověst slušného děvčete, poslední dva roky jsou docela v cajku.
A poslední - relativně potěšující - zjištění: po prohlídce svého diáře jsem zjistila, že všechny červnové víkendy budu v lihu. Yipeee!!!

Stručně

21. května 2009 v 19:54 | zubr |  všední žvásty
Novinky z partyzánského tábora:

Není dívka jako dívka. Taky není cívka jako cívka. Ovšem dívka a cívka mají něco společného - obě si lze omotat okolo prstu. Je možné z dívky udělat cívku, případně naopak? A pokud ano, dalo by se to průmyslově využít?
Rady pana fyzikáře: chcete-li zničit mikrovlnku, vložte do ní cédéčko. A běžte se rychle schovat. Hééé?
Nekupujte si učebnici fyziky. Místo hloubání nad magnetickou indukcí budete studovat dilataci času a skončíte roztažený ve třech časovejch pásmech najednou.
Stejně tak nenavštěvujte seminář deskriptivy, tedy pokud nechcete cestou na oběd zkoumat sklon střech a odtok vody.
Máte-li pocit, že se právě nacházíte ve společnosti intelektuálů, vydržte. Během tří vteřin budete obklopeni mateřskou školkou, jejíž členové se navzájem mučí čajovými pytlíky, a budete se muset zapojit taky, jinak ve vašem hrnku skončí množství cukru zvící obsahu plantáže cukrové třtiny.
Díky testům na Facebooku už vím, že:
se mi zdá o jednorožcích
ve volném čase žvýkám bačkory
jsem správný gymplák
bude tento rok slintat nad cihlovou zdí
...Facebook je vážně užitečná věc.

Mějte se jak chcete, já si do toho taky kecat nenechám. Hola héj!

Pi-pi-pi-pitomej květen!!!

14. května 2009 v 19:54 | kých |  všední žvásty
Velectěnému obecentstvu se tímto na vědomost dává, že zubrova zítřejší účast na absolventském koncertu je ohrožena, protože tráva. Tedy...nemyslím trávu jako trávu, ale trávu jako trávu, he? Totiž ne že bych se zhulila tak mocně, že bych nebyla schopná zejtra vystupovat (i když o tom začínám vážně uvažovat), alébrž kvetou trávy, tudíž jedinci s alergií na pyl (jako kupříkladu moje maličkost) kejchaj, smrkaj a otejkaj jedna radost. A s rýmou se hraje na saxofon blbě, protože přece jen uprostřed skladby to nemůžu zabalit a smrkat. A to nemluvím o kejchání:(
Zejtra je Poslední zvonění, logicky je teda příští tejden svaťák. Krize. Eště větší krize je, že loňskej svaťák byl zhruba tak před dvěma měsícema, rozhodně nemoh uplynout celej rok! A největší krize - od pondělka jsme na tý škole nejstarší a příští rok to čeká nás!!! Aspoň že nám díky úsilí mého skorospolužáka zrušej státní maturity;) Ať žije facebook.

Jedna pozitivní zpráva: mám FCE! Více netřeba psát, snad jen že se můžu směle připravovat na vyšší level, zkoušku CIA...eh, CAE.

Na základě maminčina popisu cvičení qui-gongu (čti čchi-kung a neptej se proč a co) jsem si vzpomněla na následující video (jak jinak než od Pythoňáků, nikdo jinej neumí vyrobit tak úžasně přiteplený videa). On totiž předváděný cvik vypadal jako něco mezi sumó a pořadovým cvičením lehce přiteplené jednotky.
Titulky jsem nenašla, takže jen tak zhruba, co si pamatuju: text pochodové písně je cosi o tom, že "hej, kotě, na mě zapomeň, oujé, žjůů, páni, viděli jste, jak támhle do křoví zapadl seržant s tím hezkým černovlasým vojínem?". Jo a začátek - oddíle, pozór! Přiteplit!


Nejnovější vědecké objevy

5. května 2009 v 20:47 | tož hádejte kdo |  Zubří farma
Česká i celosvětová veřejnost žasne. Na půdě Lepařova gymnázia došlo v poslední době ke dvěma převratným vědeckým objevům. Díky několika studentům, jimž v jejich snažení pomáhali profesorka němčiny a profesor zeměpisu, můžeme dnes doplnit PSP o nový prvek a vnést světlo do zkázy Titaniku!

Začneme Titanikem a hodinou zeměpisu: ledovce se dělí na horské a pevninské. Žádné plovoucí. Do čeho tedy narazil Titanic? Po dlouhém, tříminutovém bádání dospěl vědecký tým k závěru. Titanic byl loď, dokonce letadlová loď, logicky tedy mohl létat. Na cestě z New Yorku do Kyjeva nezvládl přelet přes Alpy a napral to Grossglockneru. Zřítil se, sklouzl do nejbližší ledovcové řeky a byl odplaven do Atlantiku, kde byl nalezen holywoodským filmovým štábem. Z toho vyplývá, že Leonardo DiCaprio nezahynul ve vodách oceánu, nýbrž byl unesen slovinskými pytláky a následně prodán v Kazachstánu do otroctví. Odtud se v převleku za Sachu Barona Cohena neboli Borata dostal do Ameriky a unesl Pamelu Anderson ve svém vyšívaném svatebním pytli. (Uzbekistán? Mrdky!) Kate Winslet pak vůbec nebyla Kate Winslet, ale Jean Reno, a Věčný svit neposkvrněné mysli točila v převleku za Jima Carreyho. Odsud dál to začíná být drobínek nepřehledné...

I Mendělejev si přišel na své. Na základě analogie objevené o hodinách německého jazyka náš tým vědců objevil nový prvek. Vycházíme-li z poznatku, že Sauerstoff, doslova kyselá látka, je v překladu kyslík, pak Schadstoff, tedy škodlivá láka, bude škodík. Chemická značka škodíku je Sch. V kombinaci se Sauerstoffem vzniká nebezpečný SchO2, zákeřný oxid škodičitý. O dalších poznatcích ohledně této zajímavé sloučeniny, která zřejmě může za špatnou náladu a všeobecnou demenci, vás budeme informovat.

Mějte se krásně, skládejte básně a objevujte! Část vědeckého týmu přecpaná tousty vás zdraví!

Sbírka psycho vi- jak je gramaticky správně množný číslo od videa?

2. května 2009 v 17:42 | no kdo asi |  Vidět a zemřít
Přeji krásný druhý máj. První máj, lásky to čas, svátek práce jsem oslavila prací, pod rozkvetlým stromem mě nikdo nepolíbil už jen proto, že v Kauflandu žádnej neroste (akorát jsem se teda od jednoho postaršího pána dozvěděla, že mám krásný modrý oči). Lol. Během čtvrtka večer se mi - nebo teda spíše mým spolužákům - povedlo zlikvidovat hrudní košíček a žebírka, následkem čehož nemohu dýchati ani ručku svou ubohou zvedati. Nezkoušejte zábavu jménem hromadááá... Ale jinak je všechno cajk.

Surfuju po YouTube. Mimo videa Vlasta chlastá (legendární píseň už z toho důvodu, že naše paní profesorka češtiny... no hádejte, jak se jmenuje) jsem si vzpomněla na těch pár psychedelickejch vide- a jsme u toho. Videjí? Videí? No nic, popojedem. Prostě na ty videa, který se mi vždycky vybavěj ve snu, když jsem nakalená (nepopírám, že tento příspěvek má jistou souvislost s čarodějnicema). Pokud jste v depresi, obtížném životním období, vraždící maniak nebo ímou, zavřete toto okno a podívejte se na nějakou pozitivní stránku, ideální pro zvednutí nálady bude blogííísek nějaké třináctky. Jestli budu mít někdy čas, nějakej vám najdu a vystavím ho sem. Popojedem. Ty videa.

Začneme zostra. Meshuggah - Bleed (z alba ObZen). O tom pánovi s více končetinama se mi zdálo dvakrát, brr. Jestli se vám nelíbí hudba, vypněte si zvuk.Dále Francouzi. A hned dvakrát: Gojira - Love a Vacuity. Chuťovka hlavně okolo třetí ráno, když se posadíte na posteli a snažíte se zapomenout, co se vám zdálo.
Mno. Původně jsem chtěla přidat ještě jedno, ale radši jdu uklízet. Abych náhodou celej víkend neproflákala...