Červen 2009

Velká malinová loupež

29. června 2009 v 20:27 | zubr |  Nou-hau
Je tu léto, čas teplého piva, studeného čaje, rozteklé zmrzliny, poloshnilého ovoce a hmyzu všeho druhu, i když to tak zatím nevypadá. A samozřejmě také čas jednoho letního artiklu: malin! Jak tedy sehnat nějaké ty maliny:

1) Chystáte-li se na velkou malinovou loupež, udělejte si čas ještě PŘEDTÍM, než začne pršet. Já vím, není nad to se prodírat malinovým houštím a nechat si velké studené kapky padat na zátylek, ale slabší jedinci by mohli mít problémy se srdcem či močovým svěračem, případně s obojím
2) Obujte se. Naboso běžte pouze tehdy, jestliže jste tělem i duší archeolog a baví vás pak večer v koupelně zkoumat, odkud se asi vzal na vašem chodidle tenhle žmolek a jestli je tohle divné hnědočerné cosi kus shnilé maliny nebo spíš chcíplej slimák.
3) Nepleťte si maliny s ostružinama. Zralá malina sice vypadá úplně stejně jako nezralá ostružina, ale věřte mi, není to ono.
4) Nehrajte si na Marušku a nechoďte na maliny v lednu. V zimě jsou maliny jenom v konzervě a po jejich požití vám nepomůže ani měsíc československo-sovětského přátelství.
5) Oblečte se na to. Maliní škrábe, nekecám. Fakt!
6) Maliny sbírejte za střízliva a ve dne. V opačném případě se ráno probudíte na kompostu a víte jen, že to, do čeho jste v noci zahučeli a co jste s takovou chutí jedli, maliny rozhodně NEBYLY.
7) Velkou malinovou loupež provádějte pokud možno u sousedů. Na vlastní zahrádce se sice loupí komfortněji, ale postrádá to styl a eleganci. Kromě toho plížit se se škraboškou na obličeji a pytlem na zádech vlastní zahradou není moc kůl.

A nezapomeňte na základní pravidlo: maliny nejdřív trhám do pusy, potom do pusy a teprv potom nesu něco rodině!

Oj! Pil jsem v pondělí a propil jsem čtyřicet krav

26. června 2009 v 19:38 | zubr |  všední žvásty
Ok, čtyřicet krav to nebylo. Ale každopádně jsme měli vtipnej červen. Ono totiž oproti květnovému předpokladu jsem nebyla v lihu pouze o víkendech, ale i ve všedních dnech. A nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, zejména naše oslava narozenin probíhala ve velkém stylu (aneb "dámy jsou tady jeté, pánové zpocení")
Taky bych tímto příspěvkem chtěla popřát krásné prázdniny všem čtoucím, dobré pivo, kvalitní víno a dostatek kýblů všem pijícím, hodně štěstí při zkouškách v autoškole všem v budoucnu říd/tícím, dobré finanční ohodnocení všem pracujícím a pevné nervy všem, co musí (stejně jako já) vyrobit za prázdniny cca 10 opravdu opravdu vymakanejch kreseb. Šajze. A tradičně i dostatek jahodového džusu abstinentům a spoustu Starého Portýra pro Šeunku, aby mohla zase někdy dělat ble-ble.
No nic, zatím se mějte, mám v zásobě velkou sílu životních mouder a cenných rad, jež jsem nasbírala za uplynulý měsíc (řečeno slovy klasika, někdo musí projít ty slepé uličky a ostatním sdělit:"Tudy ne!"), ale momentálně nemám čas, neboť si za zpěvu písně Vy zvířátka maličká, velice vám sluší na oháňce mašlička, ano, na mou duši odcházím číst. Těpic!

Chci se stát citrusem...

4. června 2009 v 21:12 | zubr |  Vidět a zemřít
...a obsahovat vitamín cé. Opravdu jsem nepožila větší množství houbiček, tohle je prostě jeden z mých plánů do budoucna. Mimo to sháním taky levnou letenku do Brazílie, páč se chci jet podívat na rodný dům/slum/haciendu bratrů Cavalerových, hlavně teda kvůli Maxíkovi. A přitom bych mohla třeba udělat menší odbočku do jinejch států a stihnout taky tohle:


Božíííí!