Prosinec 2009

Tiché dny...

23. prosince 2009 v 12:58 | zubr |  všední žvásty
... v Clichy. "Šmajrá co to je za knížku? Kdo je to Henry Miller?" "Nechceš, nečti. Já ji donesu zpátky domů..." "...héééj, počkej s tím! Půjč to sem..." (aneb jak probíhá distribuce softpornografické literatury v Čechách) Trilogie Růžové ukřižování (Plexus, Nexus, Sexus) zní rovněž zajímavě. Až budu mít jednou konečně čas a nebudu nucena trávit svůj volný čas s tituly jako Od moderny k funkcionalismu či Podoby moderního designu... Ach ano. Jsem vnitřně smířená se stavebkou a mým jediným cílem je dožít se února a jarních prázdnin, kdy už to všechno budu mít za sebou. Hou. Hou. Krávy jdou, nesou mlíko pod vodou. Dám se k dadaistům. I když paní na přípravnejch kurzech nám sdělila, že Marcel Duchamp byl kubista, tak nevím. Ale vzhledem k tomu, že ta samá paní nám oznámila, že Henri de Toulouse-Lautrec byl impresionista, měšťané z Calais (sousoší od Rodina) že o něčem debatují (jen tak pro zajímavost, ta socha představuje sedm lidí, co se obětovali pro svoje město a jdou dobrovolně na smrt), a že František Bílek měl prý takový skoro až mystifikační přístup, asi nechám Marcela dadaistům. Merz. Merz! MERZ! (To byl zase Kurt. Schwitters.)
Nechám toho. Připadám si, že se poslední dobou nějak moc zajímám o dějiny umění, a začíná mě to drobátko děsit. Procházka po Zwingeru totiž vypadala asi takto: "To by moh bejt Rubens. A hele, je to Rubens! A támhleto vypadá jako Spící Venuše od Giorgona. A sakra, je to fakt vona!". Před dvěma rokama jsem tamtéž poznala maximálně tak Sixtinskou Madonu. Koneckonců, když může kunsthistorii vystudovat osoba, která píše Otta Gutfreunda jako Geudfreunda, co bych to nemohla studovat já... ale to je jen taková kacířská myšlenka.
Do Ruska, co my víme kam nás osud zavane, do Ruska, to se mi doufám nikdy nestane, do Ruska, to bych si ze všeho nejvíc nepřál... (Buty). Enough. Mějte se, užijte si prázdniny a čas od času si vzpomeňte na chudáka zubříčka, kterej bude paspartovat práce a učit se. A vůbec, udavte se třeba kapří kostí a chytněte žlučníkovej záchvat, zkažte si žaludek po salátu a přiberte deset kilo po cukroví, mně je to šumák. Grrr!!!