Prosinec 2011

Ding dong

23. prosince 2011 v 23:15 | zubr
Možná vám nakonec ty krásný Vánoce a bohatýho Ježíška a šťastnej novej rok atakdál atakdál atakdál popřeju. Možná. Si to ještě rozmyslím.
První zásadní informace je tato: nehorázně se těším na příští prosinec. Ne že by mě tolik bral ten konec světa, ale do kin půjde Hobit. Mám akutní závislost na songu z traileru a soundtrack bude až tak za rok. Asi mám problém. Asi určitě. Nouzové řešení vypadá tak, že jsem donutila muže, aby mi slíbil, že se se mnou podívá na všechny tři díly Pána prstenů, a to během jedné noci. On to asi dá, já ne, protože poslední týden jsem spala maximálně 6 hodin denně, a to byl dobrej den. Dospávat se bude až do letnách prázdnin...
Druhá zásadní informace je ta, že mám za sebou vánoční koncert. Letos to vypadalo pohodově. Týden před koncertem sepsán program, všechno nacvičeno, už se bude akorát dolaďovat, no jsme my to holky šikovný.. Houbeles. Tři dny před koncertem odpadla zpěvačka. Shánění záskoku - povedlo se! Zpěváka jsme sice museli celou noc učit zpívat, ale nakonec se jakžtakž povedlo. Zbývalo jen vydržet se nesmát. Když slyšíte koledu se slovy "zamrzla jezera, obloha ztemněla, ledová vichřice čechrá vrabci pírka", je to oukej, ne? Tak teď si představte, že zpěvák ráčkuje. Got it? Zamrrrzla jézerrra, obloha ztémněla, ledová vichřřřice čechrrrá vrrrabci pírrrka... Tam za vodou na stváni, bvívka se k bvívce naklání. Já vím, není to ode mě hezké, smát se někomu kvůli vadě řeči, ale stejně jsem se válela smíchy po podlaze. Asi zpěvákovi příště vyberem něco něžnějšího.
Třetí zásadní informace je ta, že vám teda nakonec ty krásný Vánoce, bohatýho Ježíška, šťastnej novej rok atakdál atakdál atakdál popřeju. A i když je toho teď všude plno, stejně si to neodpustím. Přeju vám, aby nakonec pravda a láska opravdu zvítězily nad lží a nenávistí. Veselé Vánoce!

Vyměkla jsem

14. prosince 2011 v 21:44 | zubr |  Zubří farma
Kam se poděl můj milovaný cynismus? Chcípnul. A dobře mu tak.

Sorry, vole, error!

9. prosince 2011 v 22:41 | zubr |  všední žvásty
Aneb odevzdáváme o týden dřív, než jsme měli. Před Vánocema už máme mít stejně všechno hotový na kritiky. Ještě pořád neumím pořádně s Vrayem. O Rhinu se radši nebudu ani vyjadřovat. Den před kritikama máme předtermín stavitelství. V písemce ze statiky nebyl deviační moment. Vyklikávání projektu na cad jde neuvěřitelně pomalu. Neumím naklikat půdorys krovu, ne že bych se o to někdy pokoušela. Zkoušku z geologie mi bude muset napsat někdo jinej, protože na přednáškách jsem tenhle semestr strávila přesně dvacet minut. Stejně tak by za mě mohl někdo vyplodit čtyřstránkový esej o výstavě. A stejně jsem si dneska neodpustila válecí odpoledne s Pratchettem, co jsem ještě nečetla (objev roku, vážení!)
A vůbec mi to je všechno fuk, protože jsem si našla novou formu odreagování se. Budu psát nas..štvané dopisy. Dneska jsem odeslala jeden směr O2 a v nejbližší době pravděpodobně přistane další exemplář na liberecké radnici. Vánoční stromeček, který bliká tak, že se mu epileptici musí vyhýbat minimálně o tři ulice, bych ještě skousla. Ale obří svítící větrný mlýn s andělíčkama, nafukovacího Santu svádějícího boj z očí do očí s nafukovacím sněhulákem a techno remix Vánoce, vánoce přicházejí fakt nedávám. K dokonalému naplnění mé představy soukromého pekla chybí už jen dětský pěvecký sbor falešně zpívající vánoční písně doprovázen jinými dítky šmrdlajícími na housličky, vyluzujícími tímto způsobem zvuky, za které by Hitchcock prodal i kalhoty, aby si je mohl použít v Psychu.
Konec slovního průjmu (ta předchozí věta mě vážně vyčerpala). Jdu si pustit nějakou tu americkou vánoční hitovku, představovat si, že venku sněží, a užívat si pocit, že už mám celých 3 celé sedmdesátpět desetin vánočního dárku. No není to skvělý?!