Březen 2013

Nutně potřebuju léto!

12. března 2013 v 22:27 | zmrzlý zubr |  všední žvásty
Seriously, mám zimy plný zuby. Už mě fakt nebaví brát si na cestu do školy svetr navíc (protože Liberec), nemoct nosit svoje zamilovaný boty (protože maj v podrážce díru a tou mi dovnitř leze sníh, a sníh mi dovnitř leze, protože Liberec), bojovat s omrzlinami nosu pokaždé, když ho vystrčím ven z okna (protože Liberec) a zažívat návaly horka a záchvaty zimnice (protože dementní topení a dementní topení, protože Liberec). Teda, já to město mám ráda, ale upřímně.. v zimě je to tu k posrání.
Navíc teď nastala taková ta nejvíc nesnesitelná část zimy. V prosinci jsou všichni ze zimy nadšený (teda já ne, protože už vím, co přijde, a začínám tuhnout a drkotat zubama), blížej se svátky klidu a míru a zmrzlejch holčiček se sirkama a tak vůbec. Po Silvestru všichni tejden střízlivěj, pak přijde zkouškový a novoroční předsevzetí a pololetní písemky a leden krásně uteče. V únoru už je to o něco horší, ale zase bejvá na horách sníh, děcka maj jarní prázdniny, na který se tejden balí, tejden se lyžuje a pak se tejden vybaluje a vylehává se zápal plic, kterej si člověk uhnal, když zabloudil na běžkařské túře, oděn pouze v lehkou košilku po vzoru Hanče a Vrbaty, takže druhý měsíc roku máme taky za sebou. V březnu už to vypadá, jako že bude jaro, ale pak si Krakonoš a rosničky na Nově vzpomenou, že teda eště nic, jen si hezky mrzněte, holoto líná, však ještě rádi budete vzpomínat, až budou v létě čtyřicítky.
A já proklínám všechny a všechno a s láskou vzpomínám na léto, na grilovačky, na to, že se dá chodit běhat, že je venku dlouho světlo a ve mně je tím pádem dostatek serotoninu, že se dá válet na terase a opalovat se a číst si a učit se u přehrady a.. aaaaaaaa!!!
Je mi teda jasný, že až to přijde, budu nadávatna nesnesitelný vedra, nedejchatelnej vzduch, na to, žeběhat se dá jenom po ránu, že se opalovat nemůžu, protože mám moc práce, grilovat že taky nemůžu, protože je rozbitej gril, u přehrady je narváno a dostatek serotoninu s prstem v nose převálcuje stres. Ale co, člověk chce vždycky nejvíc to, co nemá. A já chci chci chci chci chci hrozně moc chci léto!!! Nebo aspoň jaro a první sněženku. Prosím prosím, smutně koukám, prstíčkem hrabu..